Lokalizacje pod stacje ładowania

Masz parking w ruchliwym miejscu i zastanawiasz się, jak na nim dodatkowo zarobić?

Zgłoś się do nas. Chętnie wydzierżawimy od Ciebie miejsce i wybudujemy na nim stację ładowania. W zamian za udostępnienie lokalizacji oferujemy stałą stawkę za dzierżawę na kilkanaście lat oraz możliwość uzyskania dodatkowego dochodu ze sprzedanej energii.

Dlaczego dzierżawa miejsca pod stację ładowania to dobry biznes?

Nie potrzebujesz dużo miejsca

Na stację ładowania musisz zarezerwować zaledwie 2 miejsca parkingowe oraz około 2 m2 na niezbędną infrastrukturę. Nie tracisz więc wiele cennej powierzchni parkingowej.

Dodatkowy dochód bez dużego zaangażowania

Dzierżawa miejsca pod stację ładowania to sposób na dobry, bezobsługowy biznes. W zależności od lokalizacji możesz zarabiać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Nic nie ryzykujesz – cały koszt budowy stacji ładowania bierzemy na siebie.

Ty jedynie udostępniasz swoją lokalizację.

Masz wolne środki do zainwestowania?

Chcesz zarobić jeszcze więcej pieniędzy? Zdecyduj się na inwestycję w stację ładowania. Zgłoś się do nas, a poprowadzimy Cię przez cały proces inwestycyjny.

Stacja ładowania = więcej klientów

Stały czynsz i możliwość uzyskania dodatkowego dochodu ze sprzedanej energii to niejedyne korzyści z dzierżawy miejsca pod stację ładowania. Po polskich drogach porusza się coraz więcej pojazdów elektrycznych. Ich właściciele chętniej kupują w sklepach, odwiedzają restauracje i kawiarnie oraz zatrzymują się w hotelach i zajazdach, które zapewniają im dostęp do ładowarki. Decydując się na dzierżawę parkingu pod stację ładowania, przyciągasz nowych klientów. A im więcej klientów, tym większy zysk.

Jakich lokalizacji poszukujemy?

Dzierżawa gruntów pod stacje ładowania

Obszary blisko zjazdów z autostrad, dróg ekspresowych i ruchliwych tras, łatwo dostępne dla podróżujących.

Miejsca w pobliżu restauracji, popularnych hoteli, centrów miast oraz urokliwych starówek, zapewniające wygodne ładowanie dla odwiedzających.

Tereny w okolicach fast foodów, food courtów oraz centrów usługowych o dużej liczbie klientów, sprzyjające częstemu korzystaniu z punktów ładowania.

Lokacje blisko popularnych atrakcji turystycznych, parków rozrywki i innych miejsc wypoczynku, dające możliwość naładowania pojazdów podczas relaksu.

Obszary przy sklepach wielkopowierzchniowych (takich jak Biedronka, Lidl, Leroy Merlin, Castorama itp.) oraz galeriach handlowych, zapewniające możliwość ładowania podczas zakupów.

Tereny w pobliżu inwestycji deweloperskich oraz nowoczesnych osiedli, umożliwiające łatwy dostęp do stacji ładowania dla mieszkańców nowych nieruchomości.

 

Chcesz się dowiedzieć, czy Twoja lokalizacja to dobre miejsce na stację ładowania?

Wypełnij formularz, a odezwiemy się do Ciebie. Współpracujemy z gronem zaufanych prywatnych inwestorów i wybierzemy partnera, który będzie dla Ciebie najbardziej korzystny.


  Stacje ładowania na stacjach paliw

  Stacja ładowania na stacji paliw to świetny sposób na zyskanie nowych klientów. Chcesz, aby na Twojej stacji gościli także właściciele samochodów elektrycznych? Skorzystaj z naszych usług. Oferujemy wysokiej jakości stacje ładowania DC, które zapewniają możliwość szybkiego naładowania auta – nawet w kilkanaście minut. Dzięki temu Twoi Klienci będą mogli uzupełnić baterię swojego samochodu podczas zakupów czy korzystania z usług gastronomicznych. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty.

  Stacja ładowania w hotelu

  Według wyliczeń Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego liczba rejestracji samochodów elektrycznych w Polsce rośnie systematycznie. Na koniec października 2023 roku w Polsce park samochodów z napędem elektrycznym wynosił 90 902 pojazdy, z czego 46 888 to samochody elektryczne (BEV), a 4 014 to hybrydy typu plug-in (PHEV).

  Choć historia stacji ładowania w Polsce jest krótka, bo od zainstalowania pierwszej ogólnodostępnej stacji ładowania samochodów elektrycznych minęło dopiero 12 lat, to od tamtej pory liczba stacji ładowania w Polsce systematycznie rośnie, wraz z rosnącą popularnością elektromobilności w kraju. Obecnie punkty ładowania obsługują różną moc ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarki AC zazwyczaj służą do ładowania samochodów elektrycznych w domach lub hotelach, a stacje ładowania DC najczęściej spotykane są w pobliżu węzłów komunikacyjnych, gdzie kierowcom zależy na czasie ładowania. Szybka ładowarka jest w stanie naładować auto elektryczne w czasie nawet 6 minut na 100 km, oferując moc ładowania na poziomie nawet 234 kW (w przypadku Kii EV6).

  Zwiększenie liczby gości hotelowych

   

  Osoby posiadające samochody elektryczne coraz częściej poszukują miejsc noclegowych, które posiadają własną stację ładowania. Decydując się na urlop, wakacje lub podróż służbową, preferują hotele i ośrodki, które zapewniają łatwy i wygodny dostęp do ładowania pojazdu. Dzięki temu unikają dodatkowego stresu związanego z poszukiwaniem stacji ładowania i mogą skoncentrować się na relaksie lub aktywnym wypoczynku.

  Posiadanie stacji ładowania samochodów elektrycznych w hotelu to coraz częściej kluczowy element, który wpływa na decyzję o wyborze noclegu. Według rozmów przeprowadzonych przez przedstawicieli naszej firmy z losowo wybranymi kierowcami „elektryków” od ceny za nocleg ważniejsza jest dla nich właśnie dostępność stacji ładowania. To jasny sygnał dla osób zarządzających hotelami oraz odpowiedzialnych za ich zysk i rentowność, że warto zainwestować w elektromobilność i przyciągnąć elektromobilnych klientów. Warto wyprzedzić konkurencję i czerpać korzyści z coraz większej liczby aut elektrycznych na polskich drogach.

  Ponadto Booking.com, jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych służących do rezerwacji zakwaterowania, wprowadził w formularzu wyszukiwania w polu udogodnień opcję „stacja ładowania pojazdów elektrycznych”. Sama możliwość sortowania przez gości obiektów noclegowych według tego filtra znacznie zwiększa możliwość zatrzymania się w hotelu bądź ośrodku z ładowarką do samochodów elektrycznych.

  Ładowarka do samochodów elektrycznych w hotelu to więcej gości w restauracji bądź strefie SPA

   

  Wraz ze wzrostem popularności samochodów elektrycznych coraz więcej kierowców korzysta z istniejących stacji ładowania, szczególnie w popularnych regionach turystycznych jak góry, morze czy duże miasta. Jednakże zdarza się, że kierowca, choć wcześniej zaplanował swoją trasę i ładowanie, nie ma dostępu do wybranej stacji, która może być tymczasowo nieczynna lub jest zajęta. W takim przypadku z pewnością zwróci uwagę na dostępność stacji ładowania w hotelu, gdzie zamierza przenocować.

  Hotelowy punkt ładowania elektrycznych pojazdów może okazać się korzystniejszy dla kierowców niż inne stacje, co przyczynia się do zwiększenia zainteresowania hotelem, przy którym jest ona zlokalizowana. Co więcej, kierowcy korzystający z hotelowej stacji ładowania mogą w tym czasie skorzystać z innych usług hotelowych, takich jak restauracja czy centrum SPA. Jeśli hotele dodatkowo zachęcą kierowców do korzystania z ich stacji ładowania poprzez promocje lub oferty, z pewnością odniosą również korzyści finansowe. Na przykład hotelowa kawiarnia może oferować bezpłatną kawę przy ładowaniu samochodu, co zwiększy atrakcyjność miejsca dla kierowców i przyciągnie nowych klientów.


  Stacja ładowania samochodów elektrycznych w hotelu to nie tylko zwiększenie liczby gości hotelowych, ale także szansa na zyskanie ich lojalności

  Dlaczego? Otóż jeśli kierowca elektrycznego pojazdu ma do wyboru kilka hoteli, a jeden z nich oferuje mu możliwość ładowania w czasie pobytu, to na pewno wybierze ten z dodatkową korzyścią. Wystarczy zainstalować stację ładowania samochodów elektrycznych, co przyciągnie właścicieli takich pojazdów, których liczba z każdym miesiącem rośnie w Polsce, gdzie infrastruktura ładowania nie nadąża za zapotrzebowaniem.

  Warto zacząć promować hotele jako miejsca przyjazne właścicielom samochodów elektrycznych, ponieważ raporty pokazują, że posiadacze takich pojazdów są bardziej zamożni i dysponują większymi środkami na konsumpcję. W momencie gdy infrastruktura ładowania jest jeszcze niewystarczająca, zainstalowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych to trafiony pomysł.

  Konkurencja nie śpi, również w branży turystycznej

  W czasie gdy w branży hotelowej panuje ogromna konkurencji, a jednocześnie odbudowuje się ona po pandemii, hotele i ośrodki wypoczynkowe muszą znaleźć sposoby na wyróżnienie się na tle innych obiektów w regionie. Sektor turystyczny otwiera się jeszcze szerzej na zagranicznych klientów. W ciągu ostatnich kilku lat Polska odnotowała znaczący wzrost liczby zagranicznych turystów. Według danych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2021 roku Polskę odwiedziło około 17,4 milionów zagranicznych turystów. Najwięcej zagranicznych turystów odwiedzających Polskę pochodzi z Niemiec, Czech, Słowacji i Szwecji. We wszystkich z wyżej wymienionych państw rynek e-mobilty jest zdecydowanie bardziej rozwinięty, a auta elektryczne są powszechnością. Właśnie dlatego stacja ładowania samochodów elektrycznych w hotelu to doskonały sposób, by zyskać przewagę nad konkurencją.

  Jeśli chodzi o elektromobilność, nie pozostajemy jednak daleko w tyle za innymi państwami Unii Europejskiej. Według najnowszych badań i sondaży Polacy coraz chętniej wybierają samochody elektryczne, co oznacza, że stacja ładowania będzie coraz bardziej pożądanym elementem infrastruktury. Dlatego też hotele, które inwestują w ten rodzaj udogodnienia, przyciągają do siebie gości, zwłaszcza jeśli znajdują się w turystycznych i niskozurbanizowanych miejscach, gdzie dostępność stacji ładowania jest nadal ograniczona.

  Ładowanie samochodu elektrycznego korzyścią finansową dla hotelu

  Ładowarka samochodów elektrycznych w hotelu to doskonała okazja do uzyskania dodatkowych dochodów, a także sposób na nagrodzenie klientów za wybór danego obiektu.

  Dzięki oferowanemu przez nas oprogramowaniu z poziomu panelu klienta osoba uprawniona w imieniu hotelu może udzielić np. rabatu na stawkę ładowania bądź zaoferować daną kwotę na ładowanie dla swoich gości w formie kuponu do wykorzystania w określonym czasie. Dość często możemy spotkać oferty typu „przyjedź na minimum tydzień i otrzymaj zabieg w naszym SPA w cenie pobytu”. Można je łatwo zmodyfikować i zaproponować voucher na usługi ładowania w określonej kwocie. Pomysłów jest tak dużo, jak duża jest kreatywność działu marketingu.

  Hotel może również stać się operatorem ładowarki, umożliwiając darmowe ładowanie jedynie dla swoich gości, a dla pozostałych klientów ustalając odpowiednią opłatę. Tego typu rozwiązania są możliwe dzięki oferowanemu przez nas systemowi, który pozwala nie tylko hotelom, ale także galeriom handlowym oraz innym podmiotom na zarabianie na ładowaniu samochodów elektrycznych.

  Warto podkreślić, że cały proces rozliczania klientów leży po stronie operatora. Dla hotelu oznacza to nie tylko korzyści finansowe poprzez zwiększenie obłożenia, ale także promocję w jednej z największych w Polsce aplikacji stacji ładowania samochodów elektrycznych.

   

  Hotele z obowiązkiem instalacji punktów ładowania pojazdów elektrycznych?

  Od 24 grudnia 2021 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz niektórych innych ustaw, która wprowadziła obowiązek projektowania i budowy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych w sposób umożliwiający łatwą instalację punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Obowiązek ten może wystąpić zarówno w przypadku nowoprojektowanych budynków, jak i istniejących obiektów niemieszkalnych, takich jak sklepy, centra handlowe, hotele czy magazyny.

  Na czym polegają i kogo dotyczą nowe obowiązki?

  W Polsce w życie weszła nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która wdrożyła przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z 30 maja 2018 r. Zgodnie z nowymi przepisami budynki mieszkalne i niemieszkalne muszą być projektowane i budowane w sposób umożliwiający instalację punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury kanałowej z przewodami i kablami elektrycznymi.

  Właściciele i zarządcy budynków niemieszkalnych z co najmniej 20 miejscami postojowymi są zobowiązani zainstalować co najmniej jeden punkt ładowania oraz infrastrukturę kanałową do 1 stycznia 2025 roku. Co więcej, aby umożliwić instalację kolejnych punktów ładowania, na każde 5 miejsc postojowych wymagany jest co najmniej jeden punkt ładowania.

  Zarządzasz hotelem i nie wyposażyłeś go jeszcze w ładowarkę? Z nami możesz to zmienić

  Jeśli prowadzisz hotel, powinieneś poważnie rozważyć inwestycję w stacje ładowania samochodów elektrycznych. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko dodatkowe udogodnienie, ale wręcz konieczność – szczególnie w kontekście planów Komisji Europejskiej, która zakłada całkowite wycofanie samochodów spalinowych z rynku do 2035 roku. To jasny sygnał, że przyszłość należy do elektromobilności. Warto zatem jak najszybciej przygotować swoją placówkę do przyjmowania gości, którzy korzystają z samochodów elektrycznych.

  Jako IMB POWER oferujemy dostęp do najlepszych stacji ładowania samochodów elektrycznych na rynku, a także system zarządzania nimi i generowania zysków. Nasza firma pomoże Ci również w procesie instalacji ładowarek. Wybierając nas jako partnera, zyskujesz gwarancję jakości usług, czego potwierdzeniem są nasi klienci nie tylko z branży HoReCa, ale również motoryzacyjnej czy handlowej.

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wyposażyć swój hotel w stacje ładowania samochodów elektrycznych, skontaktuj się z nami. Zapewniamy szeroką gamę produktów: od ładowarek mobilnych po stacje ładowania, których moc ładowarki osiąga nawet 420 kW. Naszym Klientom oferujemy ładowarki w 100% dopasowane do ich potrzeb oraz możliwości technicznych obiektu.

   

  Skontaktuj się z nami i sprawdź, że jesteśmy w stanie Ci pomóc!

  © 2024 IMB POWER - imbpower.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin